0
Zoeken Winkelmand 0

High-tech experimenteren op Playa Exoticana met virtual reality en big data

gepubliceerd op 10 juli 2023

Loop een rondje over de Zwarte Cross en je begrijpt: Zwarte Crossers zijn nooit te beroerd om hun horizon een beetje te verbreden. Van theater tot volkszangers en van literatuur tot halsbrekende stunts: je vindt het allemaal op het festivalterrein. Maar een plek waar je met virtual reality kan ervaren hoe het is om dementie te hebben, dat hadden we nou nog net niet – tot nu toe! Dit jaar kun je namelijk op Playa Exoticana meedoen aan twee onderzoeken die de wereld een beetje beter proberen te maken. Beiden worden begeleid door Innofest.

Ervaar hoe het is om dementie te hebben bij VR Dementie
Bijna iedereen kent wel iemand met dementie. Het is een aandoening met pijnlijke gevolgen: je herkent je naasten niet meer, simpele taken worden onmogelijk en uiteindelijk kun je zelfs niet meer alleen wonen. Een verdrietige ziekte, waar wel wat meer begrip voor mag komen.

Op de Zwarte Cross kun je met virtual reality zelf ervaren hoe het is om dementie te hebben. Deze testcase is ontworpen door onderzoekers van Avans Hogeschool. Door jou een inkijkje te geven in een leven met dementie, hopen de onderzoekers meer kennis en empathie voor deze aandoening te creëren. Kom jij het uitproberen?

Big data is watching you: stap in een toekomst vol data
Van gezondheidsapps tot smartwatches: we verzamelen steeds meer data over onszelf. Dit maakt het leven makkelijker, maar misschien ook gevaarlijker. Weet jij eigenlijk wat er met jouw persoonlijke gegevens gebeurt?

Dit jaar kun je bij The Digital Data Divide ontdekken hoe de toekomst vol met persoonlijke data eruitziet. Je kunt eindigen in een utopie, waarin alles perfect lijkt te gaan. Maar ook in een dystopie, waarin jouw persoonlijke data zich tegen je keert. Durf jij het aan?

The Digital Data Divide is ontstaan vanuit een praktijkgericht onderzoek van Hogeschool Saxion. Het doel van de ervaring is om het gesprek aan te gaan over de positieve én negatieve gevolgen van data. Want vroeg of laat krijgen we er allemaal mee te maken. Oh, en bedenk alvast: kies jij voor de rode of de blauwe pil?

Innovatietour
Bovenstaande onderzoeken worden begeleid door Innofest en mogelijk gemaakt door Regieorgaan SIA, Goeie Grutten, Avans Hogeschool en Saxion. Wil jij meer weten over de innovaties en hun impact? Op vrijdag en zaterdag om 15.30 uur is er een innovatietour. Hierbij bezoeken we alle innovaties en interviewen we de onderzoekers/ondernemers. Ook kan jij tijdens deze tour al je prangende vragen stellen. We verzamelen bij Poort Playa en sluiten de tour af met een borrel.

Terug naar overzicht
andere nieuwsberichten
andere nieuwsberichten
andere nieuwsberichten
andere nieuwsberichten
andere nieuwsberichten
andere nieuwsberichten
andere nieuwsberichten
andere nieuwsberichten
andere nieuwsberichten
andere nieuwsberichten
andere nieuwsberichten